Sklep a degustace

Sklep

Naše domácí vinné sklepy můžete najít v srdci jížní Moravy a to v Mutěnicích, které se řadí mezi největší vinařské oblasti, v lokalitě zvané Búdy, kde můžete najít přes 500 vinných moravských sklípků. Oba sklepy, které vlastníme nám slouží pro návštěvy hostů, kteří si rádi posedí a pobaví se s přáteli u kvalitního vína. Pro menší skupinky lidí máme sklípek s kapacitou 16 osob, který byl s lisovnou stavěn v 70. letech a je po částečné rekonstrukci. Budete-li si chtít třeba udělat rodinou oslavu narozenin, případně firemní večírek či školení nebo jen tak si posedět s kamarády a je vás víc, tak náš druhý nový větší sklípek je ten pravý co hledáte. Je vybudován teprve krátce a to v roce 2016, ale zaujme vás pravým slováckým kouzlem. Sklípek a lisovnu s posezením jsme vybudovali od základu kvelbu přes lisovnu až po střechu vlastními rodinnými silami. Prostory pro posezení a občerstvení jsou přes zimu vytápěny.

Degustace

Ve sklípcích provádíme řízené degustace přímo od majitele a sklepmistra s ochutnávkou vín přímo ze sudů tak jak to na Moravě dříve chodilo jen nějaká produkce menších šarží je prezentována z lahví. V nabídce máme až dvacet vzorků vín polosuchých a polosladkých

Zajímavostí a výjimečností v našem vinařství je, že ochutnáváte vína od dvou vinařů, od otce a syna, kteří vyrábí rozdílné vína.

Jsou to například odrůdy: Rulandské bílé, Rulandské šedé, Neuburské, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sauvignon,Ryzlink rýnský,Aurelius,Tramín červený, Muškát Solaris,moravský,Chardonnay,Rosé Zweigetrebe,Cabernet moravia, Modrý portugal, Donfelder, atd.

Mezi naše exklusivní vína patří Hibernal, Pálava a RM Klaret, která se můžou chlubit zlatými medailemi a diplomy z místních, ale i přespolních výstav. Vína jsou převážně přívlastkových kvalit. Můžete u nás ochutnat vína archivní a barriquové z předchozích výjimečných let. V září a říjnu ochutnáte také burčák.

Pohoštění

K pohoštění Vám můžeme připravit moravské velké stylové podnosy na kterých jsou připraveny škvarky, tlačenky, moravské uzené, klobásy, slaniny, sýry, domácí a škvarkové pomazánky, kuřecí stehýnka, vepřové a kuřecí řízky, kuřecí rolka, zelenina, pečivo atd. Dohodnout se s Vámi můžeme i na teplé večeři, kde máte možnost grilované vepřové kýty, selátko, klobásy, tatarský biftek, svatební koláčky, zabijačkové hody atd.

Pohoštění a degustace ve vinném sklípku s neomezeným množstvím konzumace vína po celou dobu pobytu stojí 600 Kč / 1 osoba.

Maximální doba pobytu ve vinném sklípku je 6 hodin. Po předchozí dohodě s vinařem a za menší poplatek se může doba protáhnout.

Tož nešpekulujte a dojeďte se za nama podívat a okoštovat naše smetany.Domluvit návštěvu našeho sklepa s degustací

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou (*).

Virtuální prohlídka