Sklep a degustace

Sklep

Naše domácí vinné sklepy můžete najít v srdci jižní Moravy a to v Mutěnicích, které se řadí mezi největší vinařské oblasti, v lokalitě zvané Búdy, kde můžete najít přes 500 vinných moravských sklípků. Oba sklepy, které vlastníme nám slouží pro návštěvy hostů, kteří si rádi posedí a pobaví se s přáteli u kvalitního vína. Pro menší skupinky lidí máme sklípek s kapacitou 16 osob, který byl s lisovnou postaven v 70. letech a je po částečné rekonstrukci. Budete-li si chtít třeba udělat rodinou oslavu narozenin, případně firemní večírek či školení nebo jen tak si přijet a odpočinut posedět s kamarády a je vás víc, tak náš druhý větší sklípek je ten pravý co hledáte. Je vybudován teprve krátce a to v roce 2016, ale zaujme vás pravým slováckým kouzlem s kapacitou až 42 osob. Sklípek a lisovnu s posezením jsme vybudovali od základu kvelbu přes lisovnu až po střechu vlastními rodinnými silami. Prostory pro posezení a občerstvení jsou přes zimu vytápěny.

Můžeme vám taky zařídit harmonikáře nebo cimbálovou muziku.

Pokud v některých měsících neobsadíte kapacitu sklepa, tak se může stát že naše hosty sloučíme dohromady, ale vždy při předchozí dohodě s hosty.

Nový sklep
Nový sklep
Náš sklep
Pohled do degustačního sklepa

Degustace

Ve sklepách provádíme řízené odborné degustace přímo od majitele a sklepmistra s ochutnávkou vín přímo ze sudů tak jak to na Moravě dříve chodilo nějaká produkce menších šarží je prezentována z lahví. V nabídce máme až dvacet vzorků vín suchých, polosuchých, polosladkých a i ti co milují sladká tak je rádi potěšíme.

Zajímavostí a výjimečností v našem vinařství je, že ochutnáváte vína od dvou vinařů, od otce a syna, kteří vyrábí rozdílné vína.

Jsou to například odrůdy: Rulandské bílé, Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sauvignon-blanc, Ryzlink rýnský, Aurelius, Muškát moravský, Muller thurgau, Sylvanské zelené, Cuvvé Andrejka, Chardonnay, Rosé Zweigeltrebe, Cabernet moravia, Modrý portugal, Dornfelder, atd.

Mezi naše exkluzivní top vína patří Hibernal, Pálava, Tramín červený, Solaris, RM Klaret Richardek a nebo jedinečnou speciální edicí je růžová IZABELA s kterými se můžeme pochlubit zlatými medailemi a diplomy z místních a oblastních soutěží a výstav. Specialitou je také víno Portské, autentický Alibernet nebo jemně perlivé víno Frizzante a domácí sekt. Vína jsou převážně přívlastkových kvalit. Také můžete u nás ochutnat vína archivní a barriquové z předchozích výjimečných let. V září a říjnu vám dáme ochutnat také burčák.

Degustace
První cinknutí při degustaci
Výklad sklepmistra
Víno přímo z koštéřa

Pohoštění

K pohoštění Vám můžeme připravit naše moravské velké stylové podnosy na kterých jsou připraveny škvarky, šunky, tlačenky, moravské uzené, klobásy, slaniny, sýry, domácí škvarkové pomazánky, kuřecí stehýnka, vepřové a kuřecí řízky, kuřecí rolka, okurky, zelenina, pečivo atd. Předem se s Vámi můžeme dohodnout za příplatek i na teplé večeři nebo na grilované vepřové kýtě, selátku, klobásách, tatarském bifteku, svatebních koláčcích či zabijačkových hodech atd.

Svatý Urban - patron vinařů
Diplomy za našu prácu
Výzdoba u posezení
Až do smrti nebudu jíst hrozny, aby bylo víc vína!

Pohoštění a degustace ve vinném sklípku s neomezeným množstvím konzumace 7 odrůd vín stojí 650 Kč / 1 osoba.

Pohoštění
Pohoštění
Pohoštění - řízky
Pohoštění - obložený talíř

Maximální doba pobytu ve vinném sklípku je však 6 hodin. Po předchozí dohodě s vinařem se může doba protáhnout za předem dohodnutých podmínek.

Tož nešpekulujte a dojeďte se za nama podívat do Mutěnic a okoštovat naše smetany.Domluvit návštěvu našeho sklepa s degustací

Virtuální prohlídka

Vinařství

Vinařství

Posezení

Posezení

Sklep

Sklep

Posezeni2

Posezení v novém sklepě

sklep2

Nový sklep